skip to Main Content

Skup złomu stalowego

Koparka do złomu

Oferowany przez nas skup złomu stalowego to efekt zbieranego blisko 10 lat doświadczenia. Przez ten czas mieliśmy okazję współpracować zarówno z klientami indywidualnymi, jak i przedstawicielami firm. Na podstawie zebranej wiedzy i wyciągniętych wniosków, nasze usługi mają bardzo szeroki zakres. Zaczynają się już na etapie odbioru złomu stalowego, po który możemy na Państwa życzenie podstawić specjalnie przygotowany kontener. Weźmiemy na siebie także ważenie pojazdów na profesjonalnej wadze samochodowej, która wytrzyma ciężar do 60 ton. W zakresie złomu stalowego zajmiemy się również demontażem konstrukcji stalowych i kasacją wszelkich większych maszyn oraz skupem złomu użytkowego. Dzięki posiadanym kwalifikacjom i wykonanym dotychczas zleceniom, niewiele jest nas w stanie zaskoczyć.

Profesjonalizm na każdym kroku

Prowadzimy zarówno skup złomu stali wsadowej (to surowiec przygotowany do bezpośredniego użycia w procesie stalowniczym, posiadający określony skład chemiczny, umożliwiający jego wykorzystanie w procesie wytapiania stali), jak i niewsadowej (nie nadaje się do użycia w procesie stalowniczym). Zakres prowadzonego skupu metali jest bardzo rozbudowany. Przyjmujemy bowiem złom stalowy różnego typu – zarówno N-5 (czyli złom poamortyzacyjny), jak i W-8 (pochodzący z blach grubości max 4 mm, której wymiary wynoszą 1000 x 500 x 500, a masa zasypowa 0,6 mg/m3).

Zachęcamy do sprawdzenia pozostałej części naszej propozycji, w tym m.in. skupu metali kolorowych i elektrośmieci. Zapewniamy płatność w gotówce i terminowy odbiór odpadów.

Co przyjmujemy jako skup złomu stalowego?

Jako ceniony skup złomu stalowego, przyjmujemy w ramach tych usług odpady, w których podstawowym składnikiem jest stal – stop żelaza z węglem. Zawartość węgla nie powinna jednak przekraczać 2,11%. Złom stalowy występuje w dwóch rodzajach:

  • Złom wsadowy ze stali – nadaje się od razu do zastosowania w formie wsadu w piecu hutniczym. Wyróżnia się określonymi wymiarami oraz masą, składem chemicznym, dopuszczalnymi zanieczyszczeniami itd. Gdy złom stalowy spełni te warunki, może być bezpiecznie zastosowano jako wsad do stalowniczego procesu wytapiania stali.
  • Złom niewsadowy ze stali – odpady, które nie nadają się do bezpośredniego zastosowania w procesie stalowniczym. Żeby można było je użyć jako wsad w piecu hutniczym, muszą być poddane właściwej obróbce termicznej lub mechanicznej. Dopiero po odpowiednim przerobieniu złom ma pożądane wymiary i masę.

Złom niewsadowy dzieli się również na dwie podgrupy:

  • Lekki – przedmioty o grubości mniejszej niż 4 mm (blacha stalowa, elementy karoserii).
  • Ciężki – elementy o grubości większej niż 6 mm (pręty, druty).

Przyjmujemy wszelkiego rodzaju odpady wykonane ze stali – produkcyjne, całe przedmioty (silniki, chłodnice, maszyny czy karoserie pojazdów). Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie wszystko może jednak być oddane do skupu. Sprzedawanie monet czy włazów do studzienek kanalizacyjnych, elementów infrastruktury drogowej jest zabronione.

Przed przyjęciem złomu do naszego skupu zawsze dokonujemy dokładnych oględzin dostarczonego materiału. Na tej podstawie klasyfikujemy złom i ostatecznie wyceniamy go.

Czym jest złom stalowy?

Złom stalowy to odpady produkcyjne, stalowe konstrukcje z rozbiórek czy ścinki blach. Wszystkie stalowe elementy, jakie przyjmujemy, poddawane są przetapianiu i ponownie wykorzystywane w produkcji. Odpad segreguje się i klasyfikuje, aby określić rodzaj recyklingu czy dokładnie wycenić go. W skład złomu stalowego wchodzą także odpady produkcyjne i poamortyzacyjne. Ze względu jednak na fakt, że surowiec ten jest powszechnie stosowany w wielu gałęziach produkcji (ma cenne właściwości, takie jak wytrzymałość i odporność na korozję), przyjmujemy do skupu każdą ilość złomu stalowego. Odpady mogą zostać następnie odsprzedane także do dalszego przetwórstwa.

Dlaczego warto oddać złom stalowy do naszego skupu?

Stal stanowi najpopularniejszy stop, który stosuje się w wielu gałęziach przemysłu, a wytworzone z niej przedmioty stosowane są na co dzień. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio segregować niepotrzebne elementy. Dzięki naszej działalności możemy zapobiegać gromadzeniu się odpadów i przeznaczać je do dalszego przetwórstwa. Poza tym proces produkcyjny jest o wiele tańszym rozwiązaniem, niż wytworzenie nowego surowca. Ograniczenie jego przemysłowej produkcji przyczynia się z kolei do minimalizowania emisji szkodliwych substancji – dwutlenek węgla.

Co ma znaczenie w przypadku różnych gatunków złomu stalowego?

Złom stalowy wsadowy musi mieć nie tylko odpowiednie parametry, ale też wymiary. To one pozwalają na wsad do pieca hutniczego. Właśnie dlatego minimalna grubość elementów to 4 mm, a wymiary nie mogą przekraczać 1500 x 500 x 500 mm.

Jeśli Klient zna rodzaj złomu, z jakim ma do czynienia, wtedy o wiele łatwiej będzie mu nie tylko sprzedać elementy, ale też wycenić ich wartość. W celu odróżnienia stali od metali kolorowych, wystarczy wykonać próbę magnesem. Nie przyciągnie on aluminiowych produktów, pomagając szybko posegregować złom w domu. Wyroby stalowe wyróżniają się małą zawartością węgla. Im jest ona większa, tym większa twardość stali.

Bez względu na cenę czy rodzaj zalegającego złomu stalowego, warto sprzedać wszystko co jest wykonane z tego surowca. Zamiast płacić za odbiór odpadów, Klienci mogą zyskać dodatkowo pieniądze ze sprzedaży złomu stalowego. Zapraszamy do zapoznania się z całą gamą usług, jakie świadczymy w Zakładzie Obrotu Złomem. Na każdym etapie współpracy oferujemy kompleksowe wsparcie i profesjonalne doradztwo naszych pracowników.

Zobacz cennik złomu stalowego
Back To Top
This site is registered on Toolset.com as a development site.